Przesuwa na górę strony

Bilety komunikacji miejskiej w telefonie

Bilety komunikacji miejskiej w telefonie

Po wprowadzeniu nowych linii i elektronicznych rozkładów jazdy Świecie wprowadza kolejne duże ułatwienie dla osób korzystających z komunikacji miejskiej. Od teraz można bowiem zakupić bilet elektroniczny bezpośrednio przez telefon. To nie tylko wygoda, ale również tańsze przejazdy.

Aby cieszyć się nowym rozwiązaniem wystarczy pobrać bezpłatnie aplikację SkyCash z Google Play, AppStore, AppGallery lub przez m.skycash.com, uzupełnić dane i wybrać metodę płatności (przedpłata lub karta płatnicza). Później, już przed wejściem do autobusu, należy kliknąć w zakładkę „Komunikacja miejska”, wybrać miasto i dokonać zakupu elektronicznego biletu.

Warto dodać, że bilety elektroniczne są nieco tańsze niż te kupowane u kierowcy. Do wyboru są następujące warianty:

  • w obrębie jednej strefy (miasto lub wieś) cena biletu normalnego wynosi 1,40 zł, a ulgowego – 0,70 zł. Te bilety ważne są w ciągu 40 minut od momentu zakupienia i aktywowania w aplikacji mobilnej, uprawniają do nieograniczonej liczby przejazdów dowolnymi liniami;
  • między strefami (miejską i wiejską) cena biletu normalnego wynosi 2,60 zł, a ulgowego – 1,30 zł. Te bilety ważne są w ciągu 60 minut od momentu zakupienia i aktywowania w aplikacji mobilnej, uprawniają do nieograniczonej liczby przejazdów dowolnymi liniami;

Użytkownik przed wejściem do pojazdu zakupuje bilet i po wejściu okazuje kierowcy ekran aplikacji z wyświetlonym kodem QR zakupionego biletu poprzez wybranie opcji „Bilety do kontroli”. I gotowe!

– Mamy nadzieję, że do elektronicznych biletów przekona się spora część pasażerów komunikacji miejskiej – mówi Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia. – To wygodne rozwiązanie, które ułatwi mieszkańcom przejazdy, ale też może znacznie usprawnić obsługę osób wsiadających na poszczególnych przystankach. Z tej samej aplikacji można dokonywać różnych opłat, w tym za postój w strefie płatnego parkowania w Świeciu.

Autor: red. Rafał Grzonkowski