Przesuwa na górę strony

Czy czekają nas zmiany na Małym Blankuszu?

wizualizacja rewitalizacji Małego Blankusza

Jest już gotowy projekt rewitalizacji Małego Blankusza i terenu w jego otoczeniu. Trwają uzgodnienia – informuje Burmistrz Świecia.

Planujemy, że na powierzchni ok. 1 ha powstanie nowy plac zabaw, przebudowane zostaną chodniki i ścieżki spacerowe, wymienione zostanie oświetlenie. Pojawią się też dodatkowe drzewa i krzewy. Największe jednak zmiany obejmą sam zbiornik. Nowego kształtu nabiorą skarpy. Zostaną one wzmocnione i jednocześnie pozbawione szpecących płyt betonowych. Ze zbiornika usunięte zostaną osady zalegające na jego dnie. Przewidywane jest posadzenie roślinności wodnej oraz montaż urządzeń napowietrzających wodę. Zbiornik zyska stałe źródło zasilania w wodę deszczową i podziemną, która popłynie odtworzonym rowem, co w założeniu ma poprawić czystość jego wód. Projekt zakłada także budowę pomostu oraz małej tężni solankowej.

Mamy nadzieję, że rozpoczęcie inwestycji nastąpi w przyszłym roku, jednakże wszystko zależy od uzyskania wymaganych zgód, a przede wszystkim od przyznania Gminie na ten cel środków zewnętrznych. Miejsce zdecydowanie zyska na atrakcyjności. Powstanie ciekawa rekreacyjna przestrzeń, chętnie odwiedzana przez mieszkańców w różnym wieku – wyjaśnia Burmistrz. Jak może wyglądać mniejszy z Blankuszy prezentują poniższe wizualizacje.

Autor: red. admin