Przesuwa na górę strony

Dlaczego warto jeździć komunikacją miejską?

W każdym większym mieście w godzinach szczytu ciężko przenieść się z miejsca na miejsce samochodem. Tracimy przez to dożo czasu i zdrowia. Obciążenie dróg samochodami osobowymi powoduje szybsze ich zużycie, a za tym idzie częsty remont dróg co w konsekwencji obciąża budżet, wpływa na zwiększenie hałasu, a przede wszystkim zwiększa emisję szkodliwych substancji do powietrza. Istnieje rozwiązanie, aby temu zapobiec, a mianowicie korzystanie z komunikacji publicznej .

Powody dla których warto korzystać z komunikacji miejskiej:


Mniejsze spalanie paliwa

Ten kto przesiądzie się z samochodu do autobusu, przyczyni się do zmniejszenia zużycia paliwa. Korzyść jaka przynosi takie postępowanie to przede wszystkim „więcej pieniędzy w portfelu” i oddychanie czystym powietrzem.

Mniejsza emisja zanieczyszczeń

Każda podróż samochodem osobowym oznacza dodatkową porcję zanieczyszczeń w powietrzu. Przesiadając się do autobusu, każdy podróżujący spowoduje zmniejszenie emisji C02 !

Mniej powierzchni utwardzonych w mieście, więcej zieleni.

Wybierając komunikację miejską nie musisz martwić się o znalezienie miejsca parkingowego. Twój wybór wpłynie na zmniejszenie zapotrzebowania na miejsca parkingowe, co w rezultacie wpłynie na zachowanie terenów zieleni.


Krótszy czas jazdy

Korzystając z transportu zbiorowego oszczędzamy czas. Rezygnując z jazdy samochodem osobowym wpływamy na zmniejszenie natężenia ruchu, co w konsekwencji powoduje szybsze przemieszczenie się autobusu miejskiego.


Pełna dostępność i duża akceptacja społeczna

Inwestując w transport publiczny jesteśmy w stanie stworzyć system transportowy zapewniający mobilność każdemu. Jest w błędzie ten kto uważa, że to tylko oferta dla niezmotoryzowanych.


Dodatkowo korzystanie z komunikacji miejskiej:

  • Sprzyja lepszej organizacji dnia. Trzeba wyjść o odpowiedniej porze i zdążyć na autobus.
  • W autobusie można porozmawiać ze znajomymi. W aucie tylko z rodziną.
  • Podróż transportem publicznym jest spokojniejsza. Można w czasie jazdy np. coś czytać i odpocząć.
  • Bilety nie są drogie. Jeśli samochodem jeździ tylko jedna czy dwie osoby, to taniej będzie przesiąść się do autobusu.
  • W nieograniczony sposób można korzystać z darmowego dostępu do internetu.
  • To może być jedyna okazja w ciągu dnia, by się trochę poruszać.