Przesuwa na górę strony

Drogowe inwestycje w Sulnowie

Budowa ulic w Sulnowie

Osoby mieszkające przy ulicach Bratkowej, Stokrotkowej i Tulipanowej w Sulnowie oraz tych, którzy dopiero zamierzają się tam budować, z pewnością ucieszy informacja, że gmina Świecie pozyskała dofinansowanie na modernizację tych ulic.

Ogłoszono wyniki konkursu na dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina Świecie otrzymała na inwestycję w Sulnowie 1 406 428 zł, co pozwoli pokryć połowę szacunkowych kosztów. Resztę wyłoży gmina.

Inwestycja zostanie wprowadzona do budżetu gminy na najbliższej sesji Rady Miejskiej – zapowiada Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. – Wkrótce potem będzie można ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę. Mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu.

Ulice Bratkowa, Stokrotkowa i Tulipanowa w Sulnowie otrzymają nie tylko utwardzoną nawierzchnię, ale także kanalizację deszczową i oświetlenie.

Gmina Świecie ma też szansę na dotację, która pozwoli w podobnym standardzie zmodernizować ulice Słoneczną i Strumykową w Grucznie.

Wprawdzie projekt jest na liście rezerwowej, ale znajduje się na bardzo wysokiej pozycji – mówi burmistrz. – Jest więc duże prawdopodobieństwo, że po przetargach w puli funduszu rozwoju dróg zostaną jeszcze pieniądze, które pozwolą na wypłatę dotacji właśnie na inwestycje z listy rezerwowej.

Autor: red. admin