Przesuwa na górę strony

Dzieci z Sulnówka będą miały piękny plac zabaw

Rozstrzygnięto przetarg na budowę placu zabaw w Sulnówku. Powstanie on za kilka miesięcy w sąsiedztwie świetlicy i remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Pierwszy przetarg na tę inwestycję ogłoszono w ubiegłym roku. Okazało się jednak, że oferty mocno przekraczają kwotę zarezerwowaną na ten cel przez gminę.

Podobnie było w drugim rozstrzygniętym przed kilkoma dniami przetargu. Gmina zamierzała przeznaczyć na plac zabaw 450 tys. zł. Wpłynęło pięć ofert. Rozpiętość cenowa wahała się od 530 do 770 tys. zł. Najniższą z nich trzeba było jednak odrzucić.

Oferent, jako jedyny, nie wpłacił wadium będącego warunkiem koniecznym do udziału w przetargu – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. – W tej sytuacji wygrała kolejna najniższa cenowo oferta.

Złożył ją Zakład Usług Komunalnych w Świeciu, który zaproponował 592,1 tys. zł. To znacznie więcej niż chciała wydać gmina, ale zważywszy na okoliczności, że był to już drugi przetarg, postanowiono dołożyć brakującą kwotę.

Decyzję w tej sprawie radni podjęli na ostatniej sesji – przypomina burmistrz. – Nie było żadnej gwarancji, że kolejne przetargi pozwolą zejść do poziomu zarezerwowanych 450 tys. zł. Życie pokazuje, że ceny tylko rosną.

Wykonawca będzie miał na realizację 120 dni od podpisania umowy.

Na potrzeby placu zabaw zostanie zagospodarowany nieużytek znajdujący się niemal naprzeciwko remizy OSP w Sulnówku.

Cały teren będzie ogrodzony, a nawierzchnia wykonana z bezpiecznego tworzywa sztucznego. Pomyślano też o trawnikach, krzewach i drzewach.

Wśród urządzeń do zabawy przewidziano m.in. zestaw zręcznościowy typu „statek”, karuzelę, zjazd linowy, huśtawki, bujaki sprężynowe i tor przeszkód.

Autor: red. admin