Przesuwa na górę strony

Dzięki mieszkańcom powstał wyjątkowy kalendarz na 2023 rok

Autorzy zdjęć do kalendarza

W czwartek nagrody odebrali autorzy zdjęć, które zamieszczono w kalendarzu gminy Świecie na 2023 rok. To już kolejne takie wydawnictwo, w którym znalazły się fotografie nadesłane przez mieszkańców.

Jest już dostępny kalendarz na przyszły rok promujący gminę Świecie. Do każdego z kolejnych miesięcy przypisana jest jedna fotografia. Są to zarówno miejsca dobrze znane, pokazane w niebanalny sposób, jak i takie, które wymagają zastanowienia.

W gminnym kalendarzu wykorzystano zdjęcia 7 autorów. Są to: Sławik Karabash, Magdalena Winowska, Marcin Krzyżanowski, Arkadiusz Rulewski, Michał Zawitowski, Alicja Puchowska i Sebastian Glaziński.

– Znakiem czasu jest to, że niektóre z nagrodzonych zdjęć wykonano telefonem komórkowym – zauważył podczas czwartkowego spotkania w Urzędzie Miejskim Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia. – Dzięki postępowi, jaki się dokonał, zdjęcia wykonane telefonem nie odbiegają jakością od tych zrobionych aparatem fotograficznym.

Innym znakiem współczesnych czasów była duża liczba zdjęć z lotu ptaka. Technika, która jeszcze niedawno była dostępna tylko nielicznym, dziś dzięki dronom stała się czymś powszechnym.

Zdjęcia, które trafiły do kalendarza można oglądać w holu pierwszego piętra Urzędu Miejskiego w Świeciu. Wystawa będzie czynna do końca grudnia.

Pięknie wydany kalendarz można kupić w punkcie informacji Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu za 25 zł.

Autor: red. admin