Przesuwa na górę strony

Europejski Tydzień Szczepień

podskakujące, cieszące się osoby

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świeciu uprzejmie informuje, że w dniach od 21 do 27 kwietnia br., po raz kolejny obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień.

Tegoroczna kampania ma na celu poprawę wykonywania szczepień ochronnych oraz zwiększenie wiedzy na temat korzyści wynikających ze szczepień jak i wskazanie ryzyka związanego ze spadkiem liczby osób zaszczepionych.

Należy zaakcentować i zwrócić szczególną uwagę na korzyści wynikające ze szczepień na każdym etapie życia. Szczepienia są dobrodziejstwem dla wszystkich. Obecnie medycyna i bogata wiedza na temat szczepień pokazują, że są one tak samo ważnym elementem zdrowego stylu życia jak dieta, aktywność fizyczna czy radzenie sobie ze stresem.

Jeszcze do niedawna w świadomości społecznej było, iż szczepienia dotyczyły głównie szczepionki przeciwko grypie czy wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Jednak ostatnie lata przyniosły wiele nowych możliwości ochrony zdrowia i życia, jak szczepienia przeciw krztuścowi, Covid-19, pneumokokom, półpaścowi (dla dorosłych) czy RSV.

W dniu 24 kwietnia 2024 r. w godzinach od 10.00 do 14.30 w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świeciu ul. Sądowa 5, (parter pok. nr 9) zostanie otwarty punkt informacyjny dla rodziców, opiekunów i osób zainteresowanych problematyką szczepień.
W załączeniu przesyłamy informacje dotyczącą ww. punktu.

Aby mieć rzetelne, bezstronne i obiektywne informacje na temat szczepień i szczepionek zachęcamy do odwiedzania sprawdzonych i zaufanych stron i portali informacyjnych chociażby takich jak: szczepienia.pzh.gov.pl oraz www.gov.pl/web/gis/szczepienia

Państwowy  Powiatowy
Inspektor Sanitarny w Świeciu
Małgorzata Gackowska

Plakat informacyjny o punkcie informacyjnym dot. szczepień.

Autor: red. admin