Przesuwa na górę strony

Gdzie powinny pojawić się wyświetlacze prędkości? Gmina czeka na głosy mieszkańców

Wyświetlacz prędkości na ul. Małcużyńskiego

Burmistrz Świecia, kontynuując bardzo istotne zadanie, jakim jest dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców, obok działań związanych z doświetleniem przejść dla pieszych, montażu spowalniaczy, barier ochronnych czy też zastosowanie widocznego oznakowania poziomego, zamierza zakupić i zamontować radarowe wyświetlacze prędkości.

Każdego roku gmina przeznacza znaczne środki finansowe na drogi, ulice, chodniki i ścieżki rowerowe. Wszystko z myślą o kierowcach i pieszych.

Uczestnicy ruchu drogowego pieszego są szczególnie narażeni na utratę zdrowia lub życia w wyniku coraz większego ruchu samochodowego. Doskonałym rozwiązaniem, stosowanym m.in. w pobliżu szkół, są spowalniacze ruchu, najczęściej są to progi zwalniające, jak również radarowe wyświetlacze prędkości – mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Wyświetlane na urządzeniu pulsujące komunikaty „zwolnij” lub informacje o ilości punktów karnych, a także wysokości mandatu działają psychologicznie na odbiorcę przekazu. Przekroczenia prędkości maleją, a co za tym idzie zagrożenie wypadkowe zmniejsza się.

Gmina Świecie zabezpieczyła środki na zakup i montaż wyświetlaczy prędkości. Pytanie tylko, gdzie powinny się znaleźć?

Nikt tego nie wie lepiej niż sami mieszkańcy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą konsultacje społeczne.

– Zachęcam do głosowania – apeluje burmistrz. – Spośród propozycji zostaną wybrane 3 lokalizacje z największą ilością głosów.

Głosowanie trwa do 10 września. Wykaz proponowanych lokalizacji i formularz głosowania znajduje się w zakładce konsultacje społeczne.

Autor: red. admin