Przesuwa na górę strony

Gmina Świecie otrzyma 2 miliony złotych na budowę sieci wodno – kanalizacyjnej

Budowa kanalizacji

Złożony i pozytywnie rozpatrzony wniosek dotyczy inwestycji w czterech lokalizacjach w gminie Świecie. Pieniądze pochodzą z Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.

W ramach programu, do podziału były pieniądze na tereny po dawnych PGR-ach. O wsparcie mogły ubiegać się gminy i powiaty, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

Bezzwrotne dofinansowanie stanowi do 98 proc. wartości inwestycji. Minimalny udział własny samorządu wynosi 2 proc.

Dzięki dotacji z Polskiego Ładu w wysokości 1 999 984 zł zł być może jeszcze w tym roku uda się ułożyć 850 metrów sieci wodno-kanalizacyjnej. Inwestycja ma objąć cztery miejscowości w gminie Świecie.

Wnioskowaliśmy o rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej w Świeciu, Grucznie, Sulnowie i Dworzysku – wylicza Monika Budzowska, kierownik Wydziału Gospodarki, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Świeciu. – Dodatkowo w Dworzysku, ze względu na ukształtowanie terenu, ma powstać tłocznia kanalizacji sanitarnej.

W sumie przewidziano budowę około 850 metrów kanalizacji.

Powstanie ona w ciągu budowanych odcinków ulic. Są to ul. Górskiego (na zdjęciu) i Górnowicza w Świeciu, ul. Kościuszki w Grucznie i ul. Chabrowa w Sulnowie oraz Dworzysko.

Autor: red. admin