Przesuwa na górę strony

Jesteśmy wśród gmin o najbardziej rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych

Ścieżka rowerowa

Portal Polska w liczbach, bazując na danych Głównego Urzędu Statystycznego, przygotował ranking gmin z najdłuższymi ścieżkami rowerowymi w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców.

Świecie zajęło wysoką 57 pozycję na 782 lokaty w zestawieniu.

Na 10 tys. mieszkańców przypada u nas 14 km ścieżek rowerowych, co w sumie daje około 45 km w skali całej gminy.

To proces, który trwa u nas od lat, bez względu na to, kto akurat jest burmistrzem – zaznacza Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. – Nie zamierzamy zwalniać tempa, czego przykładem założenia przyjęte w budżecie gminy na 2023 r. Są wśród nich zarówno projektowane trasy, jak i te, które zostaną zrealizowane w tym roku.

Wśród nich znajdują się ścieżka rowerowa i chodnik przy ul. Paderewskiego (od al. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Skłodowskiej-Curie), ścieżka przez tory przy ul. Bydgoskiej, budowa trasy rowerowej Ernestowo-Czaple-Wiąg, pieszo-jezdni w Sulnówku i projekt ścieżki rowerowej w Topolinku.

Na tym nie koniec. Gmina opracowuje też projekt budowy ścieżki rowerowej od ronda w Sulnowie w kierunku Laskowic (do granicy gminy Świecie w Skarszewie).

W planach jest również budowa ciągu pieszo-rowerowego łączącego ul. Żwirki i Wigury z ogródkami działkowymi Relaks oraz pieszo-jezdni przy ul. Nadbrzeżnej – wymienia burmistrz Krzysztof Kułakowski.

Autor: red. admin