Przesuwa na górę strony

Karta seniora. Ten program naprawdę działa

Świecka Karta Seniora - wyróżnione firmy

Z możliwości, jakie stwarza Świecka Karta Seniora, korzysta już ponad 4,2 tys. mieszkańców gminy Świecie. W poniedziałek burmistrz uhonorował trzech partnerów karty.

To już tradycja. Co roku gmina Świecie uroczyście podsumowuje funkcjonowanie programu, którego pomysłodawcą był burmistrz Krzysztof Kułakowski. Chodzi o Świecką Kartę Seniora, z której obecnie korzysta już 4256 mieszkańców gminy powyżej 60. roku życia.

Cieszy nas fakt, że kolejni seniorzy po ukończeniu 60. roku życia zgłaszają się do nas, żeby wyrobić sobie kartę – podkreślał burmistrz Krzysztof Kułakowski podczas poniedziałkowej uroczystości w Centrum Kultury. – Mamy nadzieję, że dzięki tym zniżkom w ich portfelach zostaje trochę pieniędzy na drobne przyjemności.

Sukces tego przedsięwzięcia możliwy jest przede wszystkim dzięki przedsiębiorcom, którzy gwarantują posiadaczom karty różnego rodzaju zniżki i promocje. W tej chwili w programie uczestniczy blisko 90 firm.

Pełną listę firm, instytucji oraz rodzaje zniżek, na jakie mogą liczyć u nich seniorzy można znaleźć na stronie swiecie.eu.

Co ważne, przedsiębiorców chcących wspierać świeckich  seniorów stale przybywa.

W tym roku dołączyli do nich: Barber Ragnar Adriana Wojdy w Świeciu i Gabinet Weterynaryjny lek. wet. Pawła Szydłowskiego w Świeciu.

Coroczne podsumowanie jest także okazją do uhonorowania tych, którzy już od jakiegoś czasu wspierają seniorów. Podczas poniedziałkowej gali, odbywającej się w Centrum Kultury w Świeciu, wyróżnienia otrzymały trzy firmy:

  • Orginal Jeans, sklep z odzieżą Piotr Gretkowski, prowadzący sklepy Moodo i Top Secret w Świeciu
  • Biuro Turystyczne Klub Podróżnika Szymon Śpica w Świeciu
  • Zakład Usług Fotograficznych Małgorzata Bojarowska w Świeciu

Po wręczeniu wyróżnień rozpoczął się koncert Edyty Geppert.

Wnioski o wydanie karty można otrzymać w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Hallera 11 w Świeciu lub pobrać ze strony www.swiecie.eu

Autor: red. admin