Przesuwa na górę strony

Magia świąt na jarmarku

Za nami kolejna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jak co roku, nie zabrakło atrakcji dla małych i dużych.

Ci, którzy wybrali się w niedzielne popołudnie 17 grudnia do parku przy Centrum Kultury w Świeciu, mogli zdecydowanie poczuć magię nadchodzących świąt. Na odwiedzających jarmark czekały stoiska z bożonarodzeniowymi ozdobami, inspiracjami na prezenty i swojskimi przysmakami.

Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył kupić bombek lub stroika, na pewno nie wyszedł z pustymi rękoma. Prawdziwe oblężenie przeżywała wielka oświetlona bombka, w której można było zrobić sobie zdjęcie z samym św. Mikołajem. Dostojny gość również z przyjemnością pozował do pamiątkowych fotek. Była także karuzela – ciuchcia dla najmłodszych.

Jak co roku, niespodziankę w postaci pysznego żurku i bigosu przygotowali radni Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego. Dużo też działo się na jarmarkowej scenie. Widzowie mogli posłuchać występów młodych artystów z Centrum Kultury, Spółdzielczego Ośrodka Kultury Stokrotka, zespołu Snow Riders, a także zobaczyć spektakl świąteczny w wykonaniu toruńskiego Teatru Vaśka.

Na dzieci czekały też warsztaty wykonywania dekoracji świątecznych pod okiem kreatywnych elfów i śnieżynek św. Mikołaja.

Po raz pierwszy organizatorzy przygotowali konkurs na najlepsze pierogi dla kół gospodyń wiejskich. Jury w składzie Krzysztof Kułakowski, Iwona Karolewska, Monika Tom i Waldemar Chudy zgodnie wybrało laureata – Koło Gospodyń Wiejskich w Belnie.

Pełni świątecznego klimatu dopełniły kolorowe iluminacje, które rozświetliły cały park.

Organizatorami Jarmarku Bożonarodzeniowego były Gmina Świecie, Centrum Kultury i SOK Stokrotka.

Autor: red. admin