Przesuwa na górę strony

Modernizacja PSZOK w Sulnówku z myślą o mieszkańcach

Rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sulnówku. Prace nie powinny kolidować z funkcjonowaniem punktu.

Główną intencją inwestora, spółki Eko-Wisła, jest zwiększenie powierzchni PSZOK-u kosztem placu znajdującego się w jego sąsiedztwie. Praktycznie zniknie skrawek ziemi oddzielający go od parkingu przynależnego do biurowca spółki.

Dzięki temu osobom przywożącym odpady będzie łatwiej manewrować – tłumaczy Tadeusz Werkowski, prezes Eko-Wisły. – Jest to o tyle istotne, że coraz więcej mieszkańców przyjeżdża z przyczepką.

Więcej przestrzeni to nie jedyne udogodnienie, jakie się pojawi. Z pewnością wielu doceni też zadaszenie nad przebudowanymi boksami  na odpady.

Dzięki niemu nawet w niepogodę będzie można rozładować samochód, będą osłoniętym przed deszczem lub śniegiem – podkreśla prezes.

W rozstrzygniętym niedawno przetargu wzięły udział trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę – nieco ponad 700 tys. zł – złożył świecki Hemar. Umowa przewiduje zakończenie prac w sierpniu, jednak wykonawca zobowiązał się uporać się z zadaniem do końca maja. W tym czasie PSZOK będzie  funkcjonował na dotychczasowych zasadach.  

Autor: red. admin