Przesuwa na górę strony

Motoryzacyjne cacka zjechały do Świecia

Piknik mororyzacyjny

Świecki Piknik Motoryzacyjny, odbywający się pod patronatem burmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego, spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. To całkiem zrozumiałe, zważywszy na wyjątkowość wielu pojazdów, które dziś pojawiły się na ulicach miasta.

W lutym odbył się w Świeciu zlot dedykowany głównie posiadaczom aut marki BMW. W sobotnim I Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym mogli wziąć udział wszyscy. Zarówno właściciele aut, jak i motocykli.  

Piknik, którego głównym organizatorem był Adam Kunc, pochodzący ze Świecia youtuber, ekspert motoryzacyjny i kierowca wyścigowy, znany z programu TVN Turbo, rozpoczął się od spotkania na Dużym Rynku. Tam można było przyjrzeć się kilkudziesięciu pojazdom. Zarówno tym wiekowym, jak chociażby rolls-royce z 1938 r. należącym do świecianina Witolda Szustakiewicza, jak i nowym modelom, głównie autom sportowym. 

Po godzinie w paradnym szyku uczestnicy pikniku przejechali na teren przy zamku. Tam, oprócz podziwiania samochodów, można było wziąć udział w konkursach na auto z największym przebiegiem czy na najdłuższe utrzymanie felgi.

Jak na piknik przystało, nie zabrakło m.in. wielkiej trampoliny, popcornu i waty cukrowej.

Impreza miała też wymiar charytatywny. W czasie jej trwania zbierano datki na leczenie 12-letniego Julka Ledzińskiego ze Świecia, chorującego na zanik mięśni.

Autor: red. admin