Przesuwa na górę strony

Powstaje kolejna „królewska” ulica. Gmina nie wyda na nią ani złotówki

Budowa ulicy Kazimierza Jagiellończyka

Najpóźniej w połowie listopada powinna zakończyć się budowa ulicy, której patronem będzie król Kazimierz Jagiellończyk. Jej powstanie ma ścisły związek z rozwojem w tej części osiedla Marianki budownictwa wielorodzinnego.

Ulica Kazimierza Jagiellończyka, odchodząca od ul. Bolesława Chrobrego, ma być najkrótszą z „królewskich” ulic w nowej, szybko rozrastającej się, części osiedla Marianki. Będzie miała tylko 156 m długości. Oprócz tego powstanie jednostronny, ale za to szeroki na 2 m, chodnik. Ciemności mają rozpraszać cztery lampy. Warto też wspomnieć o kanale technologicznym, który ułatwi m.in. inwestycje telekomunikacyjne.

Wstępny koszt budowy oszacowano na 757 tys. zł. Zainteresowanie tym zadaniem wśród uczestników przetargu było jednak tak duże, że koszty spadły do 542 tys. zł. Co istotne, w całości zostaną one pokryte z rządowej dotacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Świecie nie wyda ani złotówki.

Nowa ulica,nie będzie się krzyżować z żadną inną, oprócz Chrobrego.

Jej powstanie ma ścisły związek z kolejnymi inwestycjami mieszkaniowymi realizowanymi w tym rejonie – tłumaczy Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. – Będzie ona niejako granicą między budowami realizowanymi przez dwóch różnych deweloperów.

Autor: red. admin