Przesuwa na górę strony

Powstanie kolejna strefa przyjazna biznesowi

Strefa Rozwoju Gospodarczego w Sartowicach

Po Vistuli Park I i II przyszła pora na "trójkę". Kolejna Strefa Rozwoju Gospodarczego powstanie w Sartowicach, w pobliżu węzła drogi ekspresowej S5. To dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy szukają atrakcyjnej lokalizacji dla swojej firmy.

O potrzebie utworzenia kolejnych terenów inwestycyjnych mówiło się już od kilku lat. Dzięki uchwale podjętej podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Świeciu, gmina może zająć się miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla Strefy Rozwoju Gospodarczego Vistula Park III, która ma powstać w Sartowicach.

Ze względu na sąsiedztwo węzła na drodze ekspresowej S5 oraz bliskość autostrady A1 tereny te mogą być atrakcyjne dla inwestorów.

Ich ogromny potencjał dostrzega gmina i radni. To właśnie dlatego Vistula Park III będzie większa od Vistuli Park I i II. Ma rozciągać się na obszarze 58 hektarów (tyle mają obydwie dotychczasowe strefy razem wzięte).

Dzięki miejscowemu planowi zagospodarowania przestrzennego zostanie uregulowany charakter tego terenu. Ma być on w całości przeznaczony pod inwestycje.

Przygotowanie planu zagospodarowania dla tego fragmentu Sartowic potrwa około dwóch lat. Jedną z kwestii wymagających regulacji jest m.in. niewielka część strefy, która znajduje się na terenie parku krajobrazowego. Gmina będzie zabiegać o to, aby wyłączyć ją z parku lub też zwolnić z niektórych ograniczeń, tak aby nie blokować planów potencjalnych inwestorów.                

Autor: red. admin