Przesuwa na górę strony

PSZOK w Sulnówku już po remoncie. Będzie sprawniej i wygodniej

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów

Zakończyła się rozbudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sulnówku. Dzięki przemyślanej organizacji, prace budowlane w żaden sposób nie kolidowały z funkcjonowaniem PSZOK-u. Teraz będzie jednak jeszcze wygodniej.

Główną intencją inwestora, gminnej spółki Eko-Wisła, zarządzającej kompleksem unieszkodliwiania odpadów w Sulnówku, było zwiększenie powierzchni PSZOK-u kosztem placu znajdującego się w jego sąsiedztwie.

Pozwoli to osobom przywożącym odpady łatwiej manewrować – tłumaczy Tadeusz Werkowski, prezes Eko-Wisły. – Jest to o tyle istotne, że coraz więcej mieszkańców przyjeżdża z przyczepką lub samochodem dostawczym.

Więcej przestrzeni to nie jedyne udogodnienie, jakie się pojawi. Z pewnością wielu doceni też zadaszenie nad przebudowanymi boksami na odpady.

Dzięki niemu nawet w niepogodę można rozładować samochód, będąc osłoniętym przed deszczem lub śniegiem – podkreśla prezes.

W rozstrzygniętym jeszcze zimą przetargu wzięły udział trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę – nieco ponad 700 tys. zł – złożył świecki Hemar.

Komentując zmiany nie sposób nie wspomnieć o efektownych, sentymentalnych malunkach, jakie pojawiły się na betonowym ogrodzeniu. To zasługa dwóch młodych świeckich artystek.

Autor: red. admin