Przesuwa na górę strony

Razem zmieniamy gminę. Złóż projekt do budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski

Do końca lipca można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie. Dzięki temu każdy mieszkaniec ma szansę na dołożenie swojej cegiełki do rozwoju, funkcjonalności i estetyki gminy.

Chodniki, drogi, oświetlenie uliczne, obiekty sportowe i rekreacyjne, modernizacja świetlic wiejskich, projekty kulturalne. To tylko niektóre propozycje, które można zgłosić do Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie.

Do podziału jest aż 1,1 mln zł, z czego 750 tys. zł przypada na projekty realizowane w mieście i 350 tys. zł na terenach wiejskich gminy Świecie. Każdy mieszkaniec może zgłaszać dowolną liczbę wniosków.

– Zachęcam do zgłaszania swoich pomysłów – mówi Leszek Żurek, sekretarz gminy Świecie. – Od tego jest budżet obywatelski, aby mieszkańcy mieli jeszcze większy wpływ na przedsięwzięcia realizowane w gminie. Im więcej nadejdzie wniosków, tym większa szansa, że pojawią się ciekawe inicjatywy.

Wnioski do budżetu obywatelskiego na 2023 rok wraz z pozostałymi załącznikami można składać do 31 lipca Formularze dostępne na stronie budzetobywatelski.swiecie.eu.

Gdzie i w jaki sposób je dostarczyć?

  • osobiście w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Świeciu
  • e-mailem: urzad.miejski@swiecie.eu
  • pocztą tradycyjną: Urząd Miejski w Świeciu ul. Wojska Polskiego 124, 86-100 Świecie (liczy się data stempla pocztowego)

Kolejnym etapem będzie weryfikacja wniosków pod kątem formalnym, ich zgodności z uchwałą i sprawdzenia podanych w nich szacunkowych wartości inwestycji z realiami ekonomicznymi.

We wrześniu mieszkańcy gminy wezmą udział w głosowaniu na projekty, które pozytywnie przejdą weryfikację.

– O dokładnym terminie i zasadach głosowania poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem – zapowiada Leszek Żurek.

W 2023 r. zostaną zrealizowane te projekty, które zdobędą najwięcej głosów mieszkańców.

Dodatkowe informacje na temat budżetu na stronie budzetobywatelski.swiecie.eu.

Autor: red. admin