Przesuwa na górę strony

Rozpoczęła się budowa mieszkań chronionych i wspomaganych

widok na ogrodzony plac budowy

Teren na skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Bony na górnych Mariankach zamienił się w plac budowy. Za kilkanaście miesięcy powstanie w tym miejscu budynek z mieszkaniami wspomaganymi i chronionymi dla starszych osób.

W lutym burmistrz podpisał umowę z przedstawicielami firmy Solgrud z Grudziądza, która postawi budynek dla prawie 50 starszych osób za 7 mln 379 tys. zł.

W trzykondygnacyjnym budynku u zbiegu ulic Chrobrego i Bony znajdzie się 6 mieszkań chronionych (każde dla maksymalnie 6 osób) oraz 8 mieszkań wspomaganych (jedno i dwuosobowych).

Na parterze działać będzie część wspólna z domem dziennego pobytu. Wszystko będzie w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Główna różnica między mieszkaniami chronionymi a wspomaganymi zależy od stopnia samodzielności seniora – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Mieszkania chronione powstaną z myślą o seniorach, którzy wymagają całodobowej opieki, bo nie radzą sobie w samodzielnym funkcjonowaniu. Natomiast mieszkania wspomagane są przeznaczone są dla osób, które potrzebują jedynie pomocy świadczonej przez kilka godzin w zależności od indywidualnych potrzeb.

Budynek u zbiegu ulic Chrobrego i Bony ma powstać do końca kwietnia 2022 r.

Autor: red. admin