Przesuwa na górę strony

Świąteczne spotkanie druhów OSP w Urzędzie Miejskim

Druhowie OSP w Urzędzie Miejskim

Spotkanie opłatkowe w Urzędzie Miejskim w Świeciu było okazją nie tylko do złożenia sobie życzeń, ale też do podsumowania kończącego się roku.

Sprawozdanie przygotowane przez komendanta Jarosława Ligmanowskiego przedstawił Zdzisław Plewa, prezes zarządu miejsko-gminnego związku OSP.

W kończącym się roku na terenie gminy Świecie odnotowano 474 zdarzenia. W 298 z nich na miejscu zdarzenia pojawiły jednostki OSP z gminy Świecie.

Jak zaznaczał Leszek Żurek, sekretarz gminy Świecie i druh OSP Przechowo, strażacy świetnie radzą sobie w pozyskiwaniu środków na działalność i doposażenie. Najlepszym tego przykładem jest budżet obywatelski, w którym co roku wysoko plasują się wnioski składane przez jednostki OSP.

O wyjątkowej roli, jaką pełnią strażacy, gotowi zawsze nieść pomoc, wspominał też Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu. 

Z zaproszenia na dzisiejszą wigilię skorzystali też Barbara Studzińska, starosta świecki, Tadeusz Pogoda, radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Janusz Gerke, członek zarządu głównego OSP.

Z powodu sytuacji epidemicznej, zrezygnowano z bezpośredniego łamania się opłatkiem.

Autor: red. admin