Przesuwa na górę strony

Teren przy starym szpitalu zmienia się nie do poznania

Modernizacja terenu przy starym szpitalu

Najważniejsza i najtrudniejsza część zadania związana z rewitalizacją terenu przy starym szpitalu w Świeciu została już wykonana. Do zrobienia pozostał już tylko niewielki fragment.

W ciągu ostatnich tygodni wyraźnie zmieniło się otoczenie starego szpitala w Świeciu. Efektem prac drogowców ma być nowoczesna i funkcjonalna przestrzeń do parkowania.

Większa część prac w obrębie dawnego parkingu jest już wykonana. Teren został utwardzony płytami betonowymi i polbrukiem.

Sporą zmianę wprowadza wyburzenie muru uniemożliwiającego do tej pory przejście na ul. Polną. Przez pewien czas będzie można tamtędy przejechać samochodem.

Takie rozwiązanie zostanie wprowadzone za kilka dni, gdy ekipa zajmie się obszarem w sąsiedztwie ośrodka zdrowia WAMAP – wyjaśnia Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. – Wcześniej, w części która niemal jest już gotowa, zostanie rozłożona trawa z rolki.

Po zakończeniu inwestycji, przejazd autem spod starego szpitala na ul. Polną nie będzie możliwy. Będzie jednak można tamtędy przechodzić.

Miasto zaplanowało także nasadzenia nowych krzewów i drzew. Całość będzie oświetlało 10 lamp ledowych.

Efekt tych działań mieszkańcy zobaczą pod koniec czerwca lub na początku lipca tego roku.

Inwestycję o wartości blisko 1,7 mln zł realizuje Zakład Drogowo-Mostowy w Świeciu.

Autor: red. admin