Przesuwa na górę strony

W rocznicę zakończenia II wojny światowej

Mogiła

W 77 rocznicę zakończenia II wojny światowej, uczcijmy pamięć Polaków poległych i pomordowanych w działaniach wojennych.

W dniu 8 maja 2022 roku mija 77 rocznica podpisania bezwarunkowej kapitulacji Niemiec, która zakończyła II wojnę światową. W pamięci mamy jeszcze miliony ofiar na całym świecie. Tragedia ta wycisnęła olbrzymie piętno na naszym Narodzie i narodach całego świata.

O nieszczęściach, które nas dotknęły pamiętamy do dziś, pamiętamy o żołnierzach, którzy polegli w obronie Naszej Ojczyzny, a także o wielu pomordowanych w obozach zagłady.

Tym bardziej napaść Rosji na Ukrainę uzmysłowiła nam tragedię, jaką przeżywają mieszkańcy miast, miasteczek i wsi ukraińskich. Coroczne upamiętnianie ofiar, jakie pochłonęła II wojna światowa miało być przestrogą dla wielu pokoleń ludzi na całym świecie. Niestety, wojna na Ukrainie uświadomiła nam, że wolność i pokój nie są dane na zawsze.

W ciszy i zadumie w godny sposób uczcijmy 8 maja o godzinie 12.00 pamięć ofiar II wojny światowej oraz poległych ukraińskich żołnierzy oraz ludności cywilnej.

Zapraszamy wszystkich do składania kwiatów w miejscach upamiętniających ofiary wojny:

– na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza
– przy pomniku na Małym Rynku,
– przy pomniku na ul. Polnej,
– przy pomniku w Przechowie,
– na cmentarzu w Grucznie,
– przy pomniku w Skarszewach.

Leszek Żurek
Sekretarz Gminy Świecie

Autor: red. admin