Przesuwa na górę strony

W Świeciu można już wypożyczyć hulajnogi

Hulajnoga elektryczna

We wtorek w Świeciu rozpoczęła działalność wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg. Aby z nich skorzystać, trzeba będzie zainstalować w telefonie odpowiednią aplikację.

W różnych punktach miasta rozstawiono łącznie 20 hulajnóg.

– W najbliższym czasie zamierzamy ich liczbę zwiększyć do 30 – zapowiada Zbigniew Zaborowski z firmy Wings, która odpowiada za sprzęt. – Potem wszystko będzie zależeć od zainteresowania. 

W szybkim odnajdywaniu hulajnóg przez użytkowników pomoże aplikacja zainstalowana w telefonie. Można ją pobrać tutaj lub za pomocą kodu QR znajdującego się na hulajnodze.

Na mapie miasta będą wskazane punkty, w których się one znajdują.

Wynajmujący hulajnogi muszą mieć ukończone 18 lat. Koszt wypożyczenia to 2,50 zł za odblokowanie oraz 59 gr za każdą przejechaną minutę.

Zasięg w pełni naładowanej hulajnogi to nawet 40 km. Jazda pod górkę i z dużym obciążeniem może jednak znacząco skrócić ten dystans. Maksymalna prędkość to 20 km na godzinę.

– Hulajnogi można zostawić w dowolnym miejscu w ramach wyznaczonej strefy – mówi Zbigniew Zaborowski.

W okresie wakacyjnym możliwa będzie jazda nie tylko w Świeciu, ale też dojazd do Kozłowa, Sulnowa czy Sulnówka.

Podobnie jak inne wypożyczane hulajnogi, te w Świeciu też posiadają odpowiednie zabezpieczenia np. przed kradzieżą.

Powstanie wypożyczalni zapowiedział kilka dni temu Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia. Miasto prowadziło w tej sprawie rozmowy z kilkoma firmami.

– To ekologiczny i tani środek transportu. Gmina nie będzie ponosić z tego tytułu żadnych kosztów – zaznacza Paweł Knapik. – Za kilka tygodni firma chce uzupełnić ofertę także o wypożyczalnię rowerów, ale tradycyjnych, nie elektrycznych.

Autor: red. admin