Przesuwa na górę strony

W USC w Świeciu powstaje platforma dla osób niepełnosprawnych

Remont w USC

Urząd Stanu Cywilnego w Świeciu będzie czynny krócej w piątek 14 kwietnia i we wtorek 18 kwietnia. Skrócony czas pracy ma związek z pracami budowlanymi prowadzonymi w holu.

Rozpoczęły się prace, których celem jest instalacja platformy podnoszącej dla niepełnosprawnych przy schodach w holu świeckiego Urzędu Stanu Cywilnego. Gdy zostanie zamontowana, osoby na wózkach inwalidzkich będą mogły samodzielnie dostać się na parter oraz do sali ślubów na piętrze.

Na razie jednak trwają prace przy przygotowaniu szybu, w którym ma się poruszać “winda”. W tym celu przestrzeń tę wygrodzono, tworząc swego rodzaju klatkę. Później konstrukcja zostanie zdemontowana. Chodziło o to, aby do minimum ograniczyć roznoszenie się kurzu w trakcie robót. Najbardziej był on dokuczliwy podczas przebijania się przez strop.

W najbliższych dniach fachowców czeka kolejne zadanie.

Trzeba wyciąć ze stropu stalowy teownik – tłumaczy Andrzej Krawański, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Świeciu. – To właśnie z tego powodu konieczne jest skracanie godzin pracy. Nie chcemy nikogo narażać na hałas. Chodzi też o względy bezpieczeństwa. To stary budynek i każda tak poważna ingerencja niesie ze sobą pewne ryzyko.

Istniejąca do tej pory rampa pozwalała dostać się niepełnosprawnym tylko na pierwszy poziom. Sala ślubów na piętrze była niedostępna. Po remoncie to się zmieni.

Mimo prac, w USC udzielane są śluby. Uroczystości odbywają się w specjalnie zaaranżowanym na ten cel gabinecie kierownika. Może on pomieścić ponad 20 osób.

Inwestycja będzie kosztowała 194 tys. zł. Prace potrwają do czerwca tego roku.

Uwaga! Z powodu prowadzonych prac, 14 i 18 kwietnia USC będzie czynny do godz. 13.00.

Autor: red. admin