Przesuwa na górę strony

Zakończono budowę ulicy Kazimierza Jagiellończyka

Ulica Kazimierza Jagiellończyka

Niedawno zakończyła się budowa ulicy, której patronem jest król Kazimierz Jagiellończyk. Jej powstanie ma ścisły związek z rozwojem w tej części osiedla Marianki budownictwa wielorodzinnego.

Ulica Kazimierza Jagiellończyka, odchodząca od ul. Bolesława Chrobrego, jest najkrótszą z “królewskich” ulic na górnych Mariankach. Ma zaledwie 156 m długości, ale jest potrzebna w nowej, szybko rozrastającej się części osiedla. Oprócz tego powstał jednostronny chodnik. Ciemności będą rozpraszać cztery lampy. Warto też wspomnieć o kanale technologicznym, który ułatwi m.in. inwestycje telekomunikacyjne.

Wstępny koszt budowy oszacowano na 757 tys. zł. Zainteresowanie tym zadaniem wśród uczestników przetargu było jednak tak duże, że koszty spadły do 542 tys. zł. Co istotne, w całości zostały one pokryte z rządowej dotacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Świecie nie wydała ani złotówki.

Nowa ulica, która nie będzie się krzyżować z żadną inną oprócz Chrobrego.

Jej powstanie ma ścisły związek z kolejnymi inwestycjami mieszkaniowymi realizowanymi w tym rejonie – tłumaczy Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. – Będzie ona niejako granicą między budowami realizowanymi przez dwóch różnych deweloperów.

Autor: red. admin