Przesuwa na górę strony

Złóż projekt do budżetu obywatelskiego

Mural na kamienicy

Nie każdy wie, że efektowne murale ozdabiające ściany kamienic przy ul. Sądowej oraz na rogu ul. Mestwina i Podgórnej powstały w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie.

Chodniki, drogi, oświetlenie uliczne, obiekty sportowe i rekreacyjne, modernizacja świetlic wiejskich, projekty kulturalne. To tylko niektóre propozycje, które można zgłosić do Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie.

Do podziału jest aż 1,1 mln zł, z czego 750 tys. zł na projekty realizowane w mieście i 350 tys. zł na wsi. Każdy mieszkaniec może zgłaszać dowolną ich liczbę.

Zachęcam do zgłaszania swoich pomysłów. Od tego jest budżet obywatelski, aby mieszkańcy mieli jeszcze większy wpływ na przedsięwzięcia realizowane w gminie. Im więcej nadejdzie wniosków, tym większa szansa, że pojawią się ciekawe inicjatywy. Namawiam też do późniejszego udziału w głosowaniu – mówi Leszek Żurek, sekretarz gminy Świecie.

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie na 2022 rok można składać do 31 lipca na formularzu zgłoszeniowym dostępnym na budzetobywatelski.swiecie.eu.

Wnioski wraz z pozostałymi załącznikami należy składać do Urzędu Miejskiego w Świeciu w Biurze Obsługi Mieszkańców lub na e-mail: urząd.miejski@swiecie.eu oraz pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miejski w Świeciu ul. Wojska Polskiego 124, 86-100 Świecie.

Do 30 sierpnia 2021 roku zostaną opublikowane zaakceptowane projekty. Zrealizowane zostaną te, które zdobędą najwięcej głosów mieszkańców.

Autor: red. admin