Przesuwa na górę strony

730. urodziny Grudziądza

logo 730. urodziny Grudziądza

W tym roku obchodzimy 730. rocznicę narodzin Grudziądza jako miasta w sensie prawnym. A urodziny Grudziądza to święto wszystkich mieszkańców. Dlatego zachęcamy Państwa do celebrowania tego jubileuszu z nami.

Kilkanaście ostatnich miesięcy było czasem ciężkiej próby. Nie ma chyba osoby, która nie odczuła skutków pandemii. Tym bardziej ważna będzie dla nas Państwa obecność na tegorocznym Jarmarku Spichrzowym, który jest stosunkowo młodą, ale bardzo ważną lokalną tradycją. Wszyscy stęskniliśmy się za ulicznym gwarem oraz tłumem mieszkańców i turystów odwiedzających stragany i kramy.

Grudziądzki Rynek i towarzyszące mu uliczki staną się na kilka dni magicznym miejscem. Starówka, Góra Zamkowa i Błonia Nadwiślańskie wypełnią kolory i moc atrakcji. Tradycyjnie, przy okazji jarmarku pojawią się wydarzenia towarzyszące: widowisko świetlne, kino letnie, strefa chill i Nadwiślański Jarmark Staroci, który każdorazowo przyciąga do naszego miasta mnóstwo osób.

Mamy do obsadzenia jeszcze kilka stanowisk – zarówno na Rynku Głównym, jak i ulicy Spichrzowej. Mamy nadzieję, że to właśnie z Państwem będziemy świętować 730. urodziny Grudziądza.

plakat na 730 rocznicę powstania Grudziądza

Autor: red. admin