Przesuwa na górę strony

Aktywne dzieci. Finał programu “Polubić sport”

Program Polubić sport

Jak zawsze, finał programu "Polubić sport" przebiegał w atmosferze radosnej rywalizacji. O miano najbardziej wysportowanej klasy drugiej walczyli uczniowie 10 szkół podstawowych z gminy Świecie.

W minioną środę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu odbył się kolejny finał będący niejako podsumowaniem dodatkowych zajęć z wychowania fizycznego.

Inicjatorem programu “Polubić sport” był Zbigniew Iwański, zmarły w ubiegłym roku zastępca dyrektora OKSiR. Zapoczątkowane przez niego działania mają swoją kontynuację.

– Ideą programu jest zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej – wyjaśnia Anna Herman, zastępca dyrektora Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. – Zajęcia realizowane są wspólnie przez nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego i wuefistów. Co ostatni mają służyć wsparciem w doborze odpowiednich ćwiczeń i zabaw.

Jak podkreśla Anna Herman, podejmowanie podobnych działań w czasie, gdy tak trudno oderwać dzieci od ekranów, jest szczególnie istotne.    

W środowej rywalizacji wzięło udział aż 18 klas drugich z 10 szkół podstawowych w gminie Świecie.

Dzieci rywalizowały w siedmiu różnych konkurencjach. Nagrodę za pierwsze miejsce odebrała klasa II d ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu. Drugie i trzecie miejsce zajęli drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej  2 w Świeciu.

Głównym organizatorem wydarzenia był świecki OKSiR.

Autor: red. admin