Przesuwa na górę strony

Artyści z całej Polski będą portretować Świecie

Plener malarski

W poniedziałek powitano uczestników pleneru malarskiego „Świecie na portrecie”. Zrealizują oni pierwszy etap projektu, którego celem jest promocja walorów Świecia i okolic.

Projekt „Świecie na portrecie” to wspólne przedsięwzięcie Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji oraz gminy Świecie. Jego pomysłodawczynią jest Monika Tom, dyrektor ośrodka kultury.

W poniedziałek w Centrum Działań Plastycznych Akademia powitano uczestników pleneru, nad którymi z ramienia OKSiR-u czuwać będą Urszula Kulczyk i Hanna Kawecka. 

Z zaproszenia skorzystało sześcioro artystów: Piotr Starościc, Sylwia Zdzichowska, Wanda Piskorska, Maciej Malczewski, Waldemar Wesołowski i Waldemar Jan Zyśk.

Są wśród nich zarówno twórcy, którzy goszczą w Świeciu po raz kolejny, jak i osoby, które będą odkrywać miasto i gminę po raz pierwszy.

Plener, który potrwa do 14 sierpnia, to pierwszy etap projektu.

Obrazy można będzie zobaczyć na specjalnej wystawie w naszej Galerii Okno – zapowiada Monika Tom. – Później staną się częścią stałej ekspozycji w odrestaurowanym zamku.

Świecki plener ma charakter konkursu. Nagrodzone prace staną się motywem przewodnim materiałów promocyjnych, które zamierza przygotować Urząd Miejski w Świeciu.

Plener malarski 2
Plener malarski 3

Autor: red. admin