Przesuwa na górę strony
piątek, 12 lutego 2021

To będzie wyjątkowa budowa

To będzie wyjątkowa budowa

Gmina Świecie podpisała dziś umowę na budowę budynku z mieszkaniami wspomaganymi i chronionymi.

Po wielu latach analiz i projektowania Świecie zaczynia budowę budynku z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi. Dziś burmistrz podpisał umowę z przedstawicielami firmy Solgrud z Grudziądza, która za 7 mln 379 tys. zł zrealizuje to niełatwe przedsięwzięcie.

– Bardzo się cieszę, że to właśnie nasza Gmina jest pionierem nowoczesnego podejścia do zapewnienia opieki potrzebującym i seniorom. – mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. Będzie to pierwszy w Polsce budynek łączący mieszkania wspomagane, mieszkania chronione i dom dziennego pobytu. Jestem przekonany, że na naszych oczach wyrośnie niebawem nowoczesny obiekt, który nie tylko będzie powodem do dumy dla nas wszystkich, ale przede wszystkim stanie się nowym, prawdziwym domem dla prawie 50 starszych osób.

W 3-kondygnacyjnym budynku, który powstanie u zbiegu ulic Bolesława Chrobrego i Królowej Bony, znajdzie się 6 mieszkań chronionych (każde dla maksymalnie 6 osób) oraz 8 mieszkań wspomaganych (1- i 2-osobowych). Na parterze działać będzie część wspólna z domem dziennego pobytu. Oczywiście wszystko będzie w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Spółka Solgrud, która wygrała przetarg na wykonanie tej inwestycji, to już sprawdzony w naszym mieście partner – ich ostatnia realizacja to nowoczesny żłobek, który w ubiegłym roku rozpoczął działalność na Mariankach. Tym razem budowlańcy dostali czas do końca kwietnia 2022 roku, by uporać się z kolejnym przedsięwzięciem Gminy Świecie.

[mg_picker:6109]