Przesuwa na górę strony

Burmistrz podziękował córce i matce. Dzięki nim nie doszło do tragedii

Burmistrz wręcza kwiaty matce i córce

Burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski i mł. insp. Marek Mitura, komendant powiatowy policji, podziękowali Agnieszce Smakulskej i jej 15-letniej córce Zuzannie za uratowanie życia mężczyźnie. Do dramatycznych zdarzeń doszło w drugiej połowie grudnia.

Postawa pani Zuzanny i Agnieszki zasługuje na uznanie. Mieszkanki naszej gminy zachowały się wspaniale. To dla mnie zaszczyt, że mogłem im za to podziękować – mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

21 lutego burmistrz Krzysztof Kułakowski i mł. insp. Marek Mitura, komendant powiatowy policji w Świeciu, spotkali się z 15-letnią Zuzanną i jej mamą Agnieszką Smakulską. Podziękowali kobietom za uratowanie 31-letniego mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie. Słowa uznania otrzymali również policjanci wydziału prewencji sierż. Paweł Sworowski i st. post. Janusz Czarnecki. Dzięki ich szybkiej interwencji, mężczyzna trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło 20 grudnia ubiegłego roku w Morsku (gmina Świecie). 15-letnia Zuzanna, wracając do domu po szkole, zauważyła mężczyznę siedzącego na wiadukcie z kablem zaciśniętym na szyi, przywiązanym do barierki.

Natychmiast zareagowała. Podeszła do niego i starała się nawiązać rozmowę. Wykazała się przy tym ogromną odwagą, bo leżał przy nim nóż. Nastolatka powiadomiła telefonicznie swoją mamę, mówiąc, że nie zostawi potrzebującego człowieka bez pomocy.

Agnieszka Smakulska natychmiast pobiegła we wskazane miejsce i jednocześnie powiadomiła dyżurnego komendy w Świeciu.

Kiedy przyjechali policjanci, podbiegli do desperata i powoli zwolnili uciskającą jego szyję pętlę. Gdy sytuacja została opanowana, 31-letni mieszkaniec Świecia został przekazany pod opiekę lekarzy.

Materiał: KPP Świecie

Autor: red. admin