Przesuwa na górę strony

Radni zdecydują o udzieleniu wsparcia powiatowi na modernizację drogi w Terespolu

Droga w Terespolu

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świeciu radni podejmą decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi świeckiemu. Dotyczy ona modernizacji drogi w Terespolu.

Pani starosta poprosiła nas o wsparcie finansowe w pokryciu części kosztów związanych z przebudową drogi w Terespolu Pomorskim – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. – Droga należy wprawdzie do powiatu, ale korzystają z niej także mieszkańcy gminy Świecie. Mamy na uwadze ich bezpieczeństwo i komfort jazdy, a bez pomocy finansowej ze strony gminy, powiat mógłby mieć problem z realizacją inwestycji – zwraca uwagę burmistrz.

Dlatego jednym z punktów sesji zaplanowanej na 29 lutego będzie udzielenie pomocy finansowej powiatowi w wysokości 1 mln zł.

Pod koniec ubiegłego roku Powiatowy Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na wykonawcę. Koszt przebudowy dróg nr 1291C i nr 1293C w Terespolu na odcinku 3 km wyniesie prawie 4 mln zł.

Oprócz nawierzchni, drogowcy zajmą się też chodnikiem. Prace mają rozpocząć się wiosną tego roku.

Powiat ma nadzieję, że do tego czasu zakończy się budowa wiaduktu kolejowego w ciągu drogi nr 240 na trasie Świecie-Tuchola. Pozwoliłoby to na odciążenie drogi przez Terespol.

Rozpoczęcie prac na drodze powiatowej, gdzie są objazdy, w sytuacji, gdy wiadukt jest nadal nieczynny, spowodowałoby dodatkowe utrudnienia ruchu.

Autor: red. admin