Przesuwa na górę strony

Głosowanie na budżet obywatelski rozpoczęte!

Plakat budżetu obywatelskiego

Od 26 do 30 września mieszkańcy głosują na projekty Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie. Te, które zdobędą najwięcej punktów, zostaną zrealizowane w 2023 r.

Głosowanie odbywa się poprzez rozdysponowanie przez głosujących przy odpowiednich projektach od 1 do 10 punktów z łącznej puli 10, jakimi dysponuje każdy mieszkaniec. Niewykorzystanie wszystkich punktów nie wpływa na ważność głosu.

W ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie do rozdysponowania jest 1,1 mln zł, z czego 750 tys. przypada na miasto, a 350 tys. na tereny wiejskie gminy.

W sumie złożono 18 projektów – 9 dotyczących Świecia i 9 obszarów wiejskich. Łączna wartość wniosków dotyczących terenów wiejskich gminy nie przekracza jednak określonej w uchwale kwoty 350 tys. zł. A to oznacza, że wszystkie zostaną zrealizowane w przyszłym roku bez konieczności głosowania. Dlatego nie ma ich na liście.

Mieszkańcy gminy wybierają więc w tym roku tylko projekty dotyczące Świecia.

Jak głosować?

  • online na stronie budzetobywatelski.swiecie.eu
  • za pomocą tradycyjnych, papierowych formularzy, które można pobrać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Świeciu lub ze strony www.swiecie.eu i wydrukować – pobierz.

Formularze należy dostarczyć osobiście do Biura Obsługi Mieszkańców na parterze Urzędu Miejskiego w Świeciu lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Świeciu, ul. Wojska Polskiego 124, 86-100 Świecie z dopiskiem “Budżet obywatelski”.

Głosowanie trwa od 26 do 30 września do północy.

Autor: red. admin