Przesuwa na górę strony

Zbliżają się zmiany w Strefie Płatnego Parkowania w Świeciu

Strefa Płatnego Parkowania

27 września wchodzą nowe przepisy regulujące parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w Świeciu.

Zmiany dotyczą m.in. podniesienia stawek opłat za postój, niezmiennych od ponad 10 lat. I tak 30 min parkowania wzrasta o 50 gr. do kwoty 1,50 zł. Godzina parkowania to wydatek 2,50 zł.

2 godzina postoju to koszt 3,00 zł. Natomiast 3 godzina to wydatek 3,50 zł. Od 4 godziny stawka wynosić będzie 2,50 zł/godz.

Wzrastają również miesięczne opłaty abonamentowe. Mieszkaniec wykupi je za 20 zł z prawem pozostawienia pojazdu w pobliżu miejsca zamieszkania i ulicy przyległej, a płacąc 40 zł będzie mógł parkować w dowolnym miejscu strefy.

Nowością dla zainteresowanych, ale nie mieszkających w obszarze strefy są też wprowadzane 2 rodzaje abonamentów ogólnodostępnych. Za miesiąc parkowania z prawem pozostawieniem auta na jednej wskazanej przez siebie ulicy chętny zapłaci 80 zł. Korzystanie z miejsc parkingowych całej strefy to wydatek 150 zł.

Przestrzegamy również, że dla osób, które nie uiszczą stosownej opłaty za pozostawienie swojego pojazdu, kara wynosić będzie 150 zł, oczywiście z możliwością jej obniżenia pod określonymi warunkami.

To tylko kilka najważniejszych zmian.

Bez zmian pozostał obszar strefy i godziny, w których obowiązują opłaty. Zachęcamy do zapoznania się treścią uchwały dostępnej pod tym linkiem.

Autor: red. admin