Przesuwa na górę strony

Gmina modernizuje ulicę 10 Lutego

Prace na ulicy 10 Lutego

Trwa przebudowa ulicy 10 Lutego w Świeciu na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Gimnazjalnej. Wykonawca ma jeszcze miesiąc na dokończenie tej inwestycji. Najtrudniejszą i najmniej efektowną część prac już wykonano.

Mowa oczywiście o kosztownej, acz niezbędnej wymianie starej sieci wodociągowej z przyłączami oraz budowie od podstaw kanalizacji deszczowej. Większość tych prac już wykonano, dlatego drogowcy mogli się zabrać za układanie nowych krawężników.

Kolejnymi etapami będą wykonanie podbudowy pod jezdnię oraz zrobienie nowej podsypki pod chodniki – tłumaczy Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. – Chodnik wzdłuż budynków będzie wyłożony polbrukiem, a po drugiej stronie, koło starego cmentarza, żywicą epoksydową. Ma ona strukturę podobną do pumeksu i dobrze przepuszcza wodę. Dzięki temu nie zostaną jej pozbawione korzenie drzew rosnących wzdłuż cmentarza, co uchroni je przed uschnięciem – uściśla kierownik.

Po zakończeniu prac zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Z dwukierunkowego na jednokierunkowy – od ul. Mickiewicza do ul. Gimnazjalnej. Natomiast wzdłuż starego cmentarza powstanie parking, na którym kierowcy będą stawiać samochody ukośnie, w tzw. jodełkę. Dzięki temu zmieści się ich o kilka więcej niż dotąd.

Inwestycję za 1,5 mln zł realizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Kozłowie.

Autor: red. admin