Przesuwa na górę strony

Informacja Burmistrza w sprawie rozbudowy składowiska odpadów

Szanowni Mieszkańcy!

W ostatnich kilku tygodniach odbyłem wiele spotkań w sprawie planowanej od 2009 roku rozbudowy składowiska odpadów w Sulnówku. Wiele z nich związanych było z pytaniami i wątpliwościami mieszkańców, którzy podnosili bardzo różne aspekty tej inwestycji. Wspólnie ze swoimi pracownikami i specjalistami z zewnątrz przedyskutowaliśmy wszystkie ze zgłaszanych sugestii. Ponownie przeanalizowaliśmy wcześniej sporządzoną dokumentację i opracowania. Efektem tej pracy jest obszerna informacja składająca się z kilkudziesięciu pytań i odpowiedzi, która dla wszystkich zainteresowanych może stać się bazą wiedzy dotyczącą tej sprawy. Zachęcam Państwa do lektury.

Jednocześnie chciałbym zapewnić, że ta wykonana dodatkowa praca była niezwykle potrzebna i pouczająca. Pozwala mi bowiem potwierdzić słuszność decyzji podjętych przed laty przez ówczesnych radnych Rady Miejskiej w Świeciu. Wybrana lokalizacja pod rozbudowę składowiska odpadów o IV kwaterę jest poparta wiedzą nt. ochrony środowiska, jest zgodna z obowiązującymi przepisami, a wreszcie jest jedyną możliwą do realizacji opcją. To inwestycja, która przyniesie bezpieczeństwo Gminie Świecie, a jej mieszkańcom da gwarancję utrzymania jednych z najniższych opłat za śmieci w skali kraju.

Przy okazji dziękuję za często bardzo merytoryczną dyskusję. Gwarantuję, że zrealizowane zostaną złożone przeze mnie dodatkowe zobowiązania dotyczące ogrodzenia składowiska, ilości nasadzonej zieleni izolacyjnej czy ewentualnego montażu instalacji dezodoryzującej.

Krzysztof Kułakowski
Burmistrz Świecia

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące inwestycji znajdują się pod linkiem:
https://swiecie.eu/rozbudowa-skladowiska-qa/

Autor: red. admin