Przesuwa na górę strony

Medale dla par małżeńskich

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Świeciu odbyły się dwie uroczystości wręczenia medali za 50 lat pożycia małżeńskiego. Odznaczenie przyznawane jest przez prezydenta RP.

W minioną środę o kolejnych 10 nazwisk wydłużyła się lista par uhonorowanych medalami.

Ze względu na liczbę jubilatów, uroczystości odbyły się w dwóch turach, o godz. 10.00 i 12.00.

Na godzinę 12.00 zaproszono do Urzędu Stanu Cywilnego w Świeciu pięć kolejnych małżeństw. Niestety, stan zdrowia nie pozwolił na przybycie jednej z par.

Jubilatów przywitali Krzysztof Kułakowski, burmistrza Świecia Andrzej Krawański, kierownik USC i Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu.

– Wśród jubilatów jest coraz więcej moich znajomych, dlatego z wielką przyjemnością uczestniczę w ich święcie – mówił przewodniczący.

Kazimiera i Zbigniew Manikowscy ze Świecia. Małżonkowie słowa przysięgi małżeńskiej wypowiedzieli 24 grudnia 1972 r. Wychowali syna i córkę, którzy dali im czworo wnucząt.

Hanna i Kazimierz Adrych z Terespola. Jubilaci wzięli ślub 24 grudnia 1971 r. Wychowali troje dzieci, syna i dwie córki. Cieszą się szóstką wnucząt i jednym prawnukiem.  

Renata i Leszek Matuszewscy ze Świecia. Ślubne obrączki nałożyli 27 stycznia 1973 r. Wychowali syna i córkę. Są dziadkami dla dwóch wnuczek.

Bogusława i Kazimierz Boruccy ze Świecia. Ich wspólna droga przez życie miała początek 3 marca 1973 r. Mają dwie córki i czworo wnucząt.

Autor: red. admin