Przesuwa na górę strony
niedziela, 21 marca 2021

Miasto inwestuje w bezpieczeństwo pieszych

um-czolo

Rozpoczęły się prace związane doświetleniem przejść dla pieszych na ulicach Sienkiewicza, Krausego i al. Jana Pawła II.

Rozpoczęły się prace związane doświetleniem przejść dla pieszych na ulicach Sienkiewicza, Krausego i al. Jana Pawła II.

Prace ziemne prowadzone przy alei Jana Pawła II w Świeciu nie są związane z układaniem sieci światłowodowej, jak niektórzy przypuszczali, lecz z przygotowaniami do montażu nowych lamp ledowych doświetlających przejścia dla pieszych. Podobnych do tych, które pojawiły się w ubiegłym roku.

To kolejny, konsekwentny krok w kierunku poprawy widoczności w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Bo statystyki nie pozostawiają żadnych złudzeń, co do tego, że najłatwiej być potrąconym właśnie na pasach.  Powodów tego stanu jest kilka. Jeden z nich, to słaba widoczność. W Świeciu ten problem ma być niebawem wyeliminowany. Przynajmniej w znacznej części.

– W tej chwili trwają prace na al. Jana Pawła II – tłumaczy Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia. – Następnie doświetlone zostaną przejścia na ul. Sienkiewicza, od stadionu Wdy do ronda, a na końcu na ruchliwej ul. Krausego.

W sumie ma być zamontowanych 37 punktów świetlnych na 21 przejściach. Koszt inwestycji to 183 tys. zł. Prace zaplanowano do końca maja, ale prawdopodobnie skończą się wcześniej.