Przesuwa na górę strony

Mieszkańcy i przedstawiciele władz Świecia pożegnali Zbigniewa Iwańskiego

Pogrzeb Zbigniewa Iwańskiego

Tłumy mieszkańców Świecia oraz przedstawiciele władz gminy towarzyszyły w ostatniej drodze Zbigniewowi Iwańskiemu

Msza pogrzebowa została odprawiona w kościele pw. św. Józefa w Świeciu. Pogrzeb odbył się na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza.

Wszyscy jesteśmy w głębokim szoku. Przed przejściem na emeryturę przeszedłeś ciężki zawał, uciekłeś przed śmiercią. Wtedy wszyscy mówiliśmy, że teraz będziesz żył długo. Niestety, stało się inaczej… – mówił podczas pogrzebu Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Zbigniewa Iwańskiego wspominali też w ciepłych słowach Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu oraz Monika Tom, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

Zbigniew Iwański zmarł 29 lipca w wieku 65 lat. Niemal przez całe życie związany był ze sportem i jego propagowaniem w gminie Świecie.

Od 1992 r. był zastępcą kierownika, a po zmianie organizacyjnej, wicedyrektorem do spraw sportu Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu. W ubiegłym roku przeszedł na emeryturę.

Wcześniej, jeszcze w latach 80., współtworzył kobiecą sekcję siatkówki we Wdzie Świecie.

Był również jednym z głównych twórców “Strategii rozwoju sportu w gminie Świecie” i inicjatorem akcji „Polubić sport”, adresowanego do najmłodszych mieszkańców gminy.

Sport był zawsze bardzo ważny w jego życiu, ale rozwój sportu, tworzenie warunków do jego uprawiania i propagowanie aktywności fizycznej w gminie Świecie – najważniejsze.

Autor: red. admin