Przesuwa na górę strony

Mieszkania chronione niemal gotowe na przyjęcie lokatorów. Galeria zdjęć

Mieszkania chronione w Świeciu

W najbliższy czwartek odbędzie się oficjalne otwarcie budynku z mieszkaniami chronionymi dla osób starszych, który stanął przy ul. Królowej Bony 2 w Świeciu.

Mieszkania chronione powstały z myślą o seniorach, którzy wymagają całodobowej opieki, bo nie radzą sobie w samodzielnym funkcjonowaniu.

Celem placówki będzie pomoc seniorom, zapobieganie wykluczeniu społecznemu, integracja w środowisku lokalnym. Zajęcia terapeutyczne i kompensacyjne mają wpłynąć na poprawę sprawności fizycznej i umysłowej.

W tej chwili w budynku przy ul. Bony dobiega końca wielkie sprzątanie. Lokal po lokalu myte są podłogi, okna oraz montowane ostatnie elementy wyposażenia.

Oto jak prezentują typowe mieszkania w domu, w którym już niebawem zamieszkają osoby starsze. Wspólnym mianownikiem wszystkich przestrzeni jest brak barier architektonicznych.

Więcej informacji i zdjęć po oficjalnym otwarciu budynku, które zaplanowano w najbliższy czwartek po południu.

Uwaga! W piątek 24 marca w godz. 10.00-17.00 odbędzie się dzień otwarty, podczas którego będzie można obejrzeć mieszkania chronione i zapoznać się z proponowaną ofertą. Również 24 marca rozpocznie się nabór wniosków na korzystanie z mieszkań chronionych. Wnioski będą dostępne w budynku przy ul. Bony 2 oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świeciu i na stronie internetowej OPS. Dodatkowe informacje w czwartek.

Autor: red. admin