Przesuwa na górę strony

Na Mariankach powstaje nowy plac zabaw

Plac zabaw

Na osiedlu Marianki trwa modernizacja placu zabaw w pobliżu orlika i Szkoły Podstawowej nr 8.

Kilka dni temu na placu zabaw zaczęto montować elementy do zabawy. W przyszłym tygodniu w części dla młodszych dzieci zostanie zamontowana jedna z większych zabawek, tzw. fabryka wody. Potem kolejno będą się pojawiać mniejsze elementy wyposażenia.

Modernizacja obejmuje także wymianę nawierzchni, trawników, montaż ławek, koszy na śmieci i stojaków na rowery, a także wykonanie instalacji wodociągowej i oświetlenia.

Zgodnie z umową, prace powinny zakończyć się jesienią, ale niewykluczone, że zakończą się wcześniej.

Termin zakończenia inwestycji w dużej mierze uzależniony jest od tego, kiedy uda się ułożyć całą bezpieczną nawierzchnię. Teren jest dosyć duży, a prace te można realizować tylko w określonych warunkach atmosferycznych – wyjaśnia Magdalena Arczyńska-Górna, kierownik Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Wśród urządzeń do zabaw dla dzieci pojawią się m.in. zjeżdżalnie, huśtawki, hamaki, równoważnia na linach, gumowa figura kret – tunel, sprężynowiec, gumowa figura typu pszczółka, pociąg, mały samochód jeep oraz kreatywny zestaw do zabaw dla maluchów.

Inwestycję wartą 2 mln 635 tys. zł realizuje Zakład Usług Komunalnych w Świeciu.

Autor: red. admin