Przesuwa na górę strony
poniedziałek, 02 października 2023 - Aktualności Przenosi do archiwum kategorii Aktualności

Otwarcie placu zabaw w Sulnówku

Otwarcie placu zabaw

W poniedziałek oficjalnie otwarto plac zabaw w Sulnówku. - To najnowocześniejsze i jedno z najładniejszych miejsc zabaw w gminie – mówił Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia na chwilę przed przecięciem wstęgi.

Droga do szczęśliwego finału nie biegła prosta.

Pierwszy przetarg na plac zabaw w Sulnówku ogłoszono w ubiegłym roku – przypomniał burmistrz w krótkim przemówieniu. – Okazało się jednak, że oferty mocno przekraczają kwotę zarezerwowaną na ten cel przez gminę.

Konieczny był kolejny przetarg ogłoszony już w tym roku. Wybrano ofertę Zakładu Usług Komunalnych w Świeciu, który zaproponował 592,1 tys. zł. To więcej niż planowała wydać gmina, ale radni uznali, ze lepiej dołożyć różnicę niż dalej zwlekać z inwestycją.

Wykonawca miał na realizację 120 dni od momentu podpisania umowy. Skończył przed czasem, za co również chwalono go w czasie wtorkowej uroczystości, w której oprócz samorządowców i wykonawcy wzięli udział także najmłodsi mieszkańcy Sulnówka.

Zresztą kilku z nich przypadło w udziale przecięcie wstęgi. Pomagali im w tym Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia, Adam Cieślak, wiceprzewodniczący rady, Beata Andrik, sołtys Sulnówka i Jacek Kliczykowski, prezes ZUK.

Plac zabaw znajduje się w sąsiedztwie remizy OSP w Sulnówku. Teren jest ogrodzony, a nawierzchnia wykonana z bezpiecznego tworzywa sztucznego. Pomyślano też o trawnikach, krzewach i drzewach.

Wśród urządzeń do zabawy znajdziemy m.in. zestaw zręcznościowy typu „statek”, karuzelę, zjazd linowy, huśtawki, bujaki sprężynowe i tor przeszkód.

Autor: red. admin