Przesuwa na górę strony

Pożegnanie Iwony Mazelewskiej, dyrektora OKSiR-u

Burmistrz Krzysztof Kułakowski wręcza kwiaty Iwonie Mazelewskiej

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu podziękowano za dotychczasową pracę Iwonie Mazelewskiej. Dyrektorka Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu postanowiła realizować się w innym zawodzie.

Oficjalnie Iwona Mazelewska pozostanie szefową OKSiR-u do końca kwietnia. Jej odejście nie było zaskoczeniem, bo o swoich planach dotyczących rozwoju osobistego informowała już jakiś czas temu. Od maja chce zająć się psychoterapią. Przygotowywała się do tego przez ostatnie siedem lat.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu burmistrz Krzysztof Kułakowski i przewodniczący rady Jerzy Wójcik dziękowali jej za czas, gdy kierowała OKSiR-em.

Burmistrz podkreślał szczególnie działania w czasie pandemii koronawirusa.

Pani dyrektor idealnie wykorzystywała czasowe zniesienia ograniczeń epidemicznych  i nie bała się podjąć ryzyka organizacji dużych imprez, które wtedy były w Polsce rzadkością – chwalił Iwonę Mazelewską. – Mimo wielu obaw, udały się, o czym było bardzo głośno. Wielu artystów dziękowało za to, że mogli wystąpić w Świeciu np. na Blues na Świecie Festival. Dla niektórych był to pierwszy od roku koncert na żywo.

Burmistrz chwalił też dyrektorkę za umiejętność pozyskiwania sponsorów. Gromkie oklaski obecnych w sali posiedzeń świadczyły o tym, że i oni dostrzegali zdolności kierownicze Iwony Mazelewskiej.

Autor: red. admin