Przesuwa na górę strony

Pożegnanie odchodzącego na emeryturę Zbigniewa Iwańskiego [zdjęcia]

Burmistrz Krzysztof Kułakowski żegna Zbigniewa Iwańskiego

W minioną środę uroczyście pożegnano odchodzącego na emeryturę Zbigniewa Iwańskiego, który od 1992 r. odpowiadał za sport w gminie Świecie. To właśnie on był głównym autorem strategii rozwoju sportu, która zyskała uznanie nawet na szczeblu ministerialnym.

Ostatni raz w takimi honorami żegnano odchodzącego na emeryturę Tadeusza Pogodę. To właśnie były burmistrz Świecia ściągnął go do pracy na rzecz samorządu.

Ówczesny dyrektor OKSiR-u nie czuł się za dobrze w sprawach sportowych, dlatego konieczne stało się znalezienie kogoś, kto umiałby sprawnie zarządzać tym działem – Tadeusz Pogoda wspominał początek lat 90. podczas środowej uroczystości na stadionie Wdy. – I wtedy przypomniałem sobie o Zbigniewie Iwańskim, który wydał mi się idealny na to stanowisko.

Kompetencje Zbigniewa Iwańskiego wysoko oceniali również burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski i przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Wójcik. Podkreślali jego wyjątkowe zaangażowanie i umiejętność scalania środowiska sportowego w gminie Świecie.

To dzięki twojemu uporowi baza sportowa w Świeciu prezentuje się tak wspaniale – chwalił przechodzącego na emeryturę zastępcę dyrektora OKSiR-u burmistrz Krzysztof Kułakowski.

Centralnym punktem ceremonii w olimpijskim stylu było boisko stadionu Wdy. Po odpaleniu olimpijskiego znicza bohatera wydarzenia udekorowano pamiątkowym medalem. Następnie wszyscy przeszli do sali sportowej, gdzie podzielono tort.

Autor: red. admin