Przesuwa na górę strony

Przekazanie samochodów do dwóch placówek

Dwie świeckie placówki wspierające osoby niepełnosprawne, Środowiskowy Dom Samopomocy i Mieszkania Chronione, otrzymały odpowiednio przystosowane busy.

Uroczystość przekazania i poświęcenia obydwu samochodów odbyła się przy ul. Sądowej, gdzie swoją siedzibę ma Środowiskowy Dom Samopomocy.

Kluczyki do nowiutkiego forda transita odebrała od Krzysztofa Kułakowskiego, burmistrza Świecia Aleksandra Tomala, kierownik ŚDS w Świeciu.

Samochód wart 235 tys. zł kosztował gminę Świecie tylko 100 tys. zł. Resztę pokryło dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Drugie auto, należące wcześniej do ŚDS, przekazano Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Świeciu, w zarządzie którego znajdują się Mieszkania Chronione przy ul. Bony. Burmistrz wręczył kluczyki p.o. kierownika Sylwii Kryszak.

Patrząc na te dwa samochody trudno od razu stwierdzić, który jest stary, a który nowy – żartował burmistrz, przy okazji chwaląc ŚDS za dobre utrzymanie pięcioletniego opla vivaro.   

Po przekazaniu samochodów goście obejrzeli krótkie przedstawienie o zmartwychwstaniu Jezusa, w którym wystąpili uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy.

Autor: red. admin