Przesuwa na górę strony

Radni przyjęli nowe zasady rekrutacji do żłobków

Żłobek

Sporo zmieni się w zasadach rekrutacji dzieci do żłobków w gminie Świecie, przede wszystkim, o co postulowali członkowie Komisji Oświaty i Kultury Rady Miejskiej, na korzyść osób pracujących.

Bardzo długo dyskutowaliśmy na ten temat, wsłuchiwaliśmy się również w głosy rodziców. Myślę że efekt jest naprawdę dobry i sprawiedliwy – podkreśla Ariel Stawski, wiceprzewodniczący komisji.

Co się zmieni? Po pierwsze, wprowadzona będzie rekrutacja prowadzona online. Pozwoli to na uniknięcie kolejek. Co z kryteriami?

Najwięcej, bo 30 punktów otrzymają oboje rodzice pracujący, lub jeden pracujący, a drugi posiadający znaczny stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do samodzielnej egzystencji.

18 punktów dostaną rodzice w przypadku, gdy jedno pracuje, a drugie poszukuje zajęcia i jest zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy. Na 20 punktów mogą liczyć rodzice, którzy otrzymają rekomendacje Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na dodatkowe 10 punktów mogą liczyć rodzice rozliczający się z podatku w Świeciu, 8 punktów dostaną zamieszkujący na terenie gminy Świecie. Promowane będą też rodziny wielodzietne: 10 punktów za minimum dwójkę rodzeństwa. Również 10 punktów dostaną dzieci niepełnosprawne, a 8 za rodzeństwo, które kontynuuje naukę w żłobku.

Jeśli zdarzy się sytuacja, że dzieci uzyskają taką samą ilość punktów, odbędzie się publiczne losowanie miejsca. Rekrutacja ma ruszyć 1 marca.

Autor: red. admin