Przesuwa na górę strony

Rusza budowa nowego odcinka ulicy Armii Krajowej

Budowa ulicy Armii Krajowej

Od kilku dni w miejscu, w którym ma powstać kolejny odcinek ul. Armii Krajowej w Świeciu, trwają prace przygotowawcze.

Zanim na placu budowy pojawi się ciężki sprzęt trzeba odpowiednio przygotować do tego teren. Od dwóch dni trwa wycinka drzew rosnących na skarpie sąsiadującej z Zakładem Usług Komunalnych w Świeciu. Z wycinką największych okazów trzeba poczekać do momentu aż poprawi się pogoda. Prowadzeni wycinki dużych okazów przy silnych podmuchach wiatru może być niebezpieczne.

Gdy teren zostanie uporządkowany będą mogły ruszyć właściwe prace. Jednym z pierwszych etapów przewiduje zniwelowanie różnicy poziomu poprzez nawiezienie ziemi.

Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kozłowa, które wygrało przetarg proponując kwotę 2 mln 617 tys. zł. Wstępnie gmina zabezpieczyła na ten cel 4 mln zł.    

Na 375-metrowym odcinku między ul. Ciepłą a rondem u zbiegu ulic Wodnej i Wojska Polskiego pojawi się asfaltowa nawierzchnia o szerokości 7 m. Powstaną też chodnik z polbruku i asfaltowa ścieżka rowerowa. Całość będzie oświetlało 10 lamp ledowych. Oprócz tego prace zakładają budowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci ciepłowniczej i energetycznej.

Autor: red. admin