Przesuwa na górę strony

Stalex Liga zakończy sezon z przytupem. Na gali wystąpi Cleo

Piosenkarka Cleo

Organizatorzy marcowej Gali Finałowej Halowej Ligi Piłki Nożnej w Świeciu postarali się o dodatkowe, pozasportowe atrakcje wielkiego kalibru. Główną gwiazdą imprezy, którą w Hali Widowiskowo-Sportowej poprowadzi znany komentator Jacek Laskowski, będzie jedna z najbardziej znanych wokalistek w Polsce - Cleo.

W pewnym sensie będzie to jubileuszowa, piętnasta gala finałowa w siedemnastoletniej historii rozgrywek. W pierwszym, pilotażowym sezonie nie rozgrywano zakończenia w takiej formule, a w czternastym sezonie szyki pokrzyżował koronawirus (mistrza wyłoniono na podstawie tabeli końcowej).

Spółka Vistula-Park Świecie co roku stara się zaskakiwać kibiców nowymi atrakcjami. Tradycją stało się już, że na każdej imprezie pojawia się znany komentator albo piłkarz. W tym roku wybór padł na Jacka Laskowskiego.

Osobiście bardzo cenię tego komentatora i uważam, że to absolutnie „top trzy” w tej chwili w Polsce, jeśli chodzi o komentowanie meczów piłkarskich na żywo – mówi Tomasz Keller, prezes spółki Vistula-Park Świecie.

Jacek Laskowski obecnie komentuje mecze dla działu sportowego TVP, w tym ostatnie mecze Legii Warszawa w Lidze Konferencji Europy. W swoim dorobku ma wiele turniejów Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Jego głos pojawił się również w popularnej serii gier o tematyce piłkarskiej FIFA.

Koncert gwiazdy

Największą, pozasportową atrakcją gali finałowej będzie jednak występ znanej piosenkarki Cleo. To laureatka dwóch „Superjedynek” i dwóch nagród Eska Music Awards, zdobywczyni statuetek na festiwalach TOP Trendy Lata Zet i Dwójki oraz Polsat Super Hit Festiwal. Poza działalnością muzyczną była uczestniczką lub trenerką w kilku programach rozrywkowych. Jej największe hity, które na pewno wykona w Świeciu, to „My Słowianie” i „Za krokiem krok”.

Cleo pojawi się w świeckiej hali w towarzystwie swoich tancerek, ale tych ogólnie będzie zdecydowanie więcej, ponieważ organizatorzy zapowiadają również przyjazd cheerleaderek.

Tym razem zdecydowaliśmy się zaprosić zespół KK Włocławek, który na co dzień występuje podczas meczów Anwilu Włocławek. Zdajemy sobie sprawę, że fani Polpaku Świecie za tym klubem, delikatnie mówiąc, nie przepadali, ale w tamtych czasach, obecne cheerleaderki KK Włocławek dopiero się rodziły – żartuje Tomasz Keller.

Debiutanci z Przysierska

Jeżeli chodzi o aspekt sportowy gali, to uwagę zwraca przede wszystkim obecność absolutnego debiutanta, drużyny Noe-Trans/Rolmasz Przysiersk, która choć gra w Stalex Lidze od lat, to dopiero po raz pierwszy wywalczyła sobie awans do czołowej czwórki.

Całkowicie odmiennie wygląda kwestia uczestnictwa ekipy Raf-Mixu, który jest, można powiedzieć, etatowym uczestnikiem gali i pięciokrotnym Mistrzem Stalex Ligi.

W gali finałowej wezmą również udział drużyny GMD Plus i FC Świecie. Ten ostatni zespół świętował jeden triumf mistrzowski, ale właśnie pechowo w „covidowym” sezonie, kiedy nie rozgrywano gali finałowej. To, które ze wspomnianych drużyn zagrają w wielkim finale, a które w meczu o brązowy medal rozstrzygnie się pod koniec lutego.

Gala finałowa odbędzie się 2 marca, początek o godz. 18.30. Wstęp, jak co roku, będzie bezpłatny. Dotyczy to także koncertu Cleo.

Autor: red. admin