Przesuwa na górę strony

Świecie dostało dofinansowanie na przebudowę ulicy Długiej

Ulica Długa

Dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, gmina wyda na inwestycję znacznie mniej z własnego budżetu.

Pozyskujemy środki na inwestycje z różnych źródeł zewnętrznych, zarówno unijnych, jak i krajowych. Ostatni przykład, to dofinansowanie modernizacji ul. Długiej – zaznacza Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Gmina Świecie otrzymała na ten cel z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 1 442 785,00 zł. Wartość całego zadania wynosi 2 885 571,29 zł.

Dzięki tym pieniądzom ul. Długa na pograniczu Świecia i Sulnowa zyska nową, asfaltową nawierzchnię i zostanie poszerzona do 6 m. Projekt przewiduje też budowę kanalizacji deszczowej i montaż oświetlenia ulicznego.

W tej okolicy powstaje coraz więcej domków jednorodzinnych. Po zakończeniu prac, obecni i przyszli mieszkańcy, zyskają dogodny dojazd do trasy wojewódzkiej nr 239 i do centrum miasta – wyjaśnia burmistrz Krzysztof Kułakowski.

Świecie złożyło też dwa dodatkowe wnioski do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które na razie trafiły na listę rezerwową. To remont ponad 1200-metrowego odcinka ul. Wodnej w Świeciu na odcinku od skrzyżowania z ul. Polną do skrzyżowania z ul. Witosa oraz budowa ul. Wierzbowej w Sulnowie.

Autor: red. admin