Przesuwa na górę strony

Tadeusz Werkowski, prezes Eko-Wisły, ze Złotym Laurem

Tadeusz Werkowski, prezes Eko-Wisły

Tadeusz Werkowski, prezes Przedsiębiorstwa Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła w Sulnówku, został uhonorowany Złotym Laurem Dyrektora Roku 2021.

Organizatorem konkursu o tytuł Dyrektora Roku Zakładów Oczyszczania Miast jest miesięcznik “Przegląd Komunalny” i krajowe forum dyrektorów tej branży.

Jego celem jest nagrodzenie prezesów i dyrektorów zasłużonych dla sektora gospodarki komunalnej, którzy odznaczają się zdolnościami menedżerskimi i wdrażają zasady nowoczesnej gospodarki odpadami.

Tadeusza Werkowskiego, prezesa gminnej spółki Eko-Wisła, która zarządza kompleksem unieszkodliwiania odpadów w Sulnówku, zgłosiło do konkursu Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast.

Byłem zaskoczony nominacją, tym bardziej, że konkurencja w skali całego kraju jest bardzo duża – przyznaje Tadeusz Werkowski.

Nominację poprzedził audyt, podczas którego brano pod uwagę m.in. wyniki finansowe firmy, funkcjonowanie zakładu i dostosowanie do obowiązujących norm, dbałość o zatrudnione osoby i warunki, w jakich pracują oraz działania na rzecz edukacji ekologicznej.

O tym, jak wypadł audyt, najlepiej świadczy fakt, że prezes Eko-Wisły znalazł się w gronie pięciu szefów najlepiej ocenionych zakładów tej branży w Polsce, którzy zostali uhonorowani Złotym Laurem Dyrektora Roku 2021. Tytuł jest przyznawany od 20 lat.

Statuetki Heraklesa trzymającego miotłę – przypomnijmy, że jedną z prac mistycznego herosa było oczyszczenie stajni Augiasza – wręczono na gali podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO, odbywających się w tym tygodniu w Poznaniu.

 Wprawdzie na statuetce widnieje moje nazwisko jako prezesa spółki, ale traktuję to jako wyróżnienie dla całego zakładu i dla wszystkich zatrudnionych w nim pracowników – zaznacza Tadeusz Werkowski. – To owoc naszego wspólnego zaangażowania w utrzymanie wysokich standardów usług oraz ciągłą dbałość o pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa.

Autor: red. admin